Számos tartalmi téma létezik, amelyek bármelyik témakörben működik. Az itt bemutatott példák pontosan ilyenek: ötletek, amelyeknek jól kell működniük a blogodon, bármi legyen is a témája.
1. Miért nem csinálom soha az “X”-et?
Mindannyian szeretnénk elkerülni a hibákat, és hajlamosak vagyunk nagyon érdeklődni mások hibái iránt; nehéz ellenállni egy olyan címnek, amely olyan hibákról szól, amelyeket esetleg te magad is elkövetsz. Ez a kérdés kíváncsivá teszi az olvasót, mert tudni akarja, hogy miről van szó, és sokkal hamarabb fog kattintani. Ez a cím hatékonyan megragadja az olvasó figyelmét, és rendkívül könnyen alkalmazható bármire, amit csak el tudsz képzelni.
2. Miért csinálom mindig az ‘X’-et?
Itt egy kicsit ugyanazt az ötletet kapjuk, mint korábban, csak fordítva. A hibák után ezek a bejegyzések működnek a legjobban, mivel senki sem akar lemaradni a biztos tippekről.
3. Mit tesz/tenne [híres személy]?
Ez a cím, amely az előzőnek egy változata, egy csavart ad a szövegíráshoz: megnevezel valakit, aki referenciának számít a szóban forgó piaci résen. Természetesen nem lehet csak úgy megnevezni személyeket, az a legjobb, ha jól utánanézel a témának.
4. Esettanulmány
Az “esettanulmány” kifejezés használata nagyon érdekes, mert az objektivitás és a hitelesség üzenetét közvetíti; feltételezhető, hogy valós tényeket mutatunk be, ami mindig a hitelesség és a megbízhatóság pluszát adja. Fontos azonban, hogy tényleg valós tényeket közöljünk, és adjuk meg azokat a hivatkozásokat, amelyek bizonyítják a hitelességünket.
5. Összehasonlítások és terméklisták
A termékekkel kapcsolatos tartalmak esetében az összehasonlítás mindig nagyon jól működik, mivel az összehasonlítás a vásárlási döntés természetes része. Plusz pont, hogy minden témára alkalmazható.
6. Hogyan lehet elérni [célt] [idő és egyéb mennyiségi intézkedések] alatt
A következő eset nagyon egyszerű: minden szakmában vannak bizonyos típusú célok, amelyekről tudjuk, hogy az érdeklődők el akarják érni. A fogyókúrás szakmában mindenkinek a fogyás a célja; a blogolás szakmában mindenkinek a forgalom növelése a célja, és így tovább. Ha tehát tudod, hogyan kell azonosítani ezeket a célkitűzéseket, amelyek a szakterületed témájához kapcsolódnak, akkor tied a pálya!
7. A [téma] végleges útmutatója
Itt nincs sok kommentálnivaló; a “ha ezt elolvasod, nem kell tovább keresgélned” címnek tudatalatti üzenete van, ami még inkább ösztönzi a kattintást.
8. A [év/hónap/téma stb.] legjobb bejegyzései
Ha valakit érdekel a témád, akkor még jobban fogja szeretni a legjobb bejegyzéseket. A hónap legjobb blogjai, az év legjobb olvasmányai és így tovább…
9. A [téma] legjobb forrásai
Ez annyiban tér el a többi bejegyzéstől, hogy most másokra mutató linkeket fogsz elhelyezni. De ne félj, mert a többi honlap meg szokta hálálni az ilyet, és megoszthatja a bejegyzésedet. Innentől kezdve csak jó címek kellenek, és biztosan nálad maradnak az olvasók.
10. Mítoszok eltörlése
Ez egy olyan technika, amit mindenki imád, bár jó, ha alaposan körüljárod a témát.
Ha bármilyen további kérdésed merülne fel a témával kapcsolatban, nyugodtan tegyed fel a Facebookon vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen osszad meg az ismerőseiddel is fent a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.