A honlap létrehozása és közzététele csak az első lépés, ugyanis meg kell tölteni látogatókkal. Ennek a legegyszerűbb módja a keresőmotorok munkája, de meg kell dolgoznunk azért, hogy a Google szeresse a tartalmainkat. A keresőoptimalizálás vagy SEO növeli az esélyét annak, hogy megjelenjünk a találati listán, ami az új ügyfeleket fogja hozni.
Miért fontos a keresőoptimalizálás?
A SEO azért fontos, mert a keresési eredmények határozzák meg a látogatók számát. A jó pozicionálás lehetővé teszi, hogy a megfelelő látogatókat kapjuk, akiket tényleg érdekel a mi termékünk vagy szolgáltatásunk.
A legtöbb ember beír egy kérdést vagy egy szót, majd rákattint az első keresési eredményre, és nem nézi meg a többit. Ehhez pedig vagy fizetett hirdetésre van szükségünk, vagy jól beállított weboldalra. Ha azonban nem szeretnénk már az első pillanattól kezdve fizetni, akkor használjuk ki a Google erejét.
Hogyan működik a Google?
A Google működése bonyolult, de szerencsére egyszerűen is el lehet magyarázni. Képzeljünk el apró robotokat, amik a nap 24 órájában megállás nélkül figyelik, olvassák, ellenőrzik a weboldalak kódjait, hivatkozásait és a látogatók viselkedését. Amikor a robotok új oldalt találnak, akkor a megadott információ alapján beosztják egy bizonyos típusba, és az adott algoritmus segítségével besorolják.
A Google nem árulja el, hogy miként működik pontosan az algoritmusa, azonban ad pár tippet ahhoz, hogy sikeresen szerepeljünk a robotok szemében. Ilyen a pontos és hasznos tartalom, a webhely könnyű és biztonságos használata, valamint a mobilra történő optimalizálás. Igaz, hogy nagyjából 200 SEO tényező létezik, de jó, ha a legfontosabbakat betartjuk.
Ha saját weboldalt kezdünk üzemeltetni, akkor a következő lista jó kiinduló pont lehet:
Mit ne tegyünk?
Vannak olyan régi SEO tippek, amik egykor működtek, de ma már elavultak, ezeket mindig kerülni kell. Az egyik ilyen, amikor a kulcsszavakkal szó szerint telerakják a bejegyzést vagy a cikket, ráerőltetik a szövegre. A kulcsszó sűrűség régen segített abban, hogy jobb rangsort kapjunk, de ma már büntetést is kaphatunk, ha nem jól csináljuk.
Az a legjobb, ha a másolt tartalmat is kerüljük, eszünkbe se jusson mástól elemelni cikkeket, mivel a Google pontosan látja majd, hogy ki kiről másolt, a másolót pedig hátrébb helyezi. A rejtett szövegek és hivatkozások szintén régen voltak divatosak. Ez azt jelentette, hogy teleírták linkkel a szöveget, majd megváltoztatták a betű színét, hogy ne zavarja az olvasó szemét. De ne felejtsük el, hogy a Google nem ember!
Bármit is csinálunk, a SEO nem fog működni azonnal. Meg kell értenünk, hogy ez hosszútávú folyamat, azonban ingyenes. A jó tartalom gyártása inkább az időnkbe kerül, de mindenképpen megéri, mert egyre több felhasználó fog eltalálni hozzánk. Lehet, hogy pár év is eltelik a látványos fejlődés előtt, de onnantól kezdve nem állíthat meg minket senki.
Ha bármilyen további kérdésed merülne fel a témával kapcsolatban, nyugodtan tegyed fel a Facebookon vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen osszad meg az ismerőseiddel is fent a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.