A honlapok készítése során gyakran felmerül mostanában az igény az ügyfelek részéről arra, hogy szeretnének különböző ikonokat használni a honlapjukon, azonban nem tudják, hogy hogyan kezdjenek neki a dolognak. Az alábbi cikkel nekik szándékozunk segíteni egy kicsit.
Az ikonokra sok helyen szükség lehet egy weboldalon, kezdve az olyan hétköznapi felhasználásra, mint amikor a telefonszám vagy az e-mail cím elé bekerül egy kis telefon vagy boríték ikon, egészen az olyan ikonokig, mint amelyek a HonlapCentrum nyitóoldalán is vannak az egyes szolgáltatások mellett.
Szerencsére szó sincs arról, hogy ezeket az ikonokat kézzel kéne megrajzolni. Számos ingyenes ikonkészlet található az interneten, amelyekből kedvünkre válogathatunk akár órákon keresztül. A beépítés természetesen nem az ügyfél dolga, ő csak kiválasztja, hogy melyik ikont hova szeretné elhelyezni, a HonlapCentrum pedig gondoskodik róla, hogy az be legyen építve a weblapba.
Jöjjön is néhány ilyen ikonkészlet.
A Bootstrap egy a weblapok fejlesztéséhez használt keretrendszer, amely roppant népszerű. Ehhez a népszerűséghez hozzájárul az ingyenes ikonkészlet is, amelyet használ. Ez az ikonkészlet ide kattintva tekinthető meg.
A Font Awesome készlete jelenleg összesen 634 darab ikont tartalmaz, a lista azonban folyamatosan bővül. Az ikonok itt olyan kategóriákba vannak rendezve, mint webes alkalmazások, közlekedés, pénznemek, stb. Ez az ikonkészlet ide kattintva tekinthető meg.
Ez az oldal rendelkezik az összes közül a legtöbb ikonnal, összesen 173 000 darabbal, így elég sok időt el lehet tölteni az ikonok böngészésével ezen az oldalon. Ez az ikonkészlet ide kattintva tekinthető meg.
Ha bármilyen további kérdésed lenne a témával kapcsolatban, nyugodtan tedd fel itt megjegyzésben vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen oszd meg az ismerőseiddel is a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.