Annak ellenére, hogy egyre nagyobb fenyegetést jelentenek a hackerek, a felhasználók 65%-a még mindig ugyanazt a jelszót használja a legtöbb helyen, ahol regisztrálva van. Ez azt jelenti, hogy ugyanazt a jelszót használják a facebookon, mint amivel belépnek a Gmailes címükre vagy akár a webbankba. Magadra ismertél? Ha igen, akkor itt van néhány megoldás arra, hogyan tudsz jobb jelszavakat kitalálni, és hogyan tudod megjegyezni őket!
Ha már úgyis jelszavakról van szó, itt az ideje lecserélni a jelenleg használt jelszavaidat, legalább a fontos helyeken. Az új jelszavakban lehetőleg legyen kisbetű, nagybetű, szám, speciális karakter és nem árt, ha legalább 8 karakterből áll. Továbbá szintén fontos, hogy legalább 6 havonta cseréljük le a jelszavainkat.
Ha már mindenképpen a számítógépen akarod tárolni a jelszavakat, akkor semmiképpen se a böngésződet használd erre! Ha egy szövegfájlba mented el őket, az sem lesz jó. Jobban jársz, ha kipróbálod valamelyik könnyen használható jelszókezelő programot, mint például: LastPass, 1Password, Dashlane és a KeePass. Ezek megjegyzik helyetted a jelszavakat, sőt még be is írják a megfelelő weboldalon, így nagyon kényelmes a használatuk.
Már írtam, hogy milyen karakterek legyenek benne, de arra is figyelj, hogy ne legyen könnyen kitalálható, mint például: jelszo, jelszó, 12345, qwertz, admin, stb.
Ha gondot jelent megjegyezni a jelszavakat, akkor az is remek megoldás, ha a különböző betűk, számok és speciális karakterek helyett mondatokat alkotsz, mondjuk a kedvenc helyeddel, az állatod a nevével és az autód típusával. Bármi, ami személyes és elég hosszú, megfelelő lehet, ráadásul erre biztosan emlékezni is fogsz.
Ha bármilyen további kérdésed lenne a témával kapcsolatban, nyugodtan tedd fel itt megjegyzésben vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen oszd meg az ismerőseiddel is a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével!