Több Ügyfelünk is rendszeresen küld hírleveleket az Ügyfelei számára. A hírlevél remek lehetőség, hogy folyamatosan kapcsolatban maradjunk az emberekkel, továbbá az eladások növelését is elősegítheti.
A hírlevél kiküldését követően a cégvezetők gyakran szokták ellenőrizni a statisztikát, ami érthető is, hiszen kíváncsiak arra, hogy hányan nyitották meg az e-mailt.
Tapasztalta már Ön is, hogy időnként nagyon sokan megnyitják, míg máskor szinte senki sem? Ez gyakran az e-mail tárgy mezőjével kapcsolatos. A tárgy mező a hírlevél egyik legfontosabb része.
Hogy miért? Ha rosszul választjuk meg, akkor elképzelhető, hogy a címzett nem fogja olyan gyorsan megnyitni az üzenetet, sőt rosszabb esetben akár a kukában is végezheti.
Ha szeretné még sikeresebbé tenni a hírlevelét, akkor olvassa el az alábbi tanácsainkat a helyes tárgy megválasztásához:
Ne árulja el pontosan a tárgyban, hogy mi is áll a hírlevélben. Nem sokkal érdekesebb, ha kicsit titokzatos a tárgy?
Például:
Így szerezzen még több Facebook like-ot – Ez a változat egy kicsit titokzatos, az olvasóban felmerül a “hogyan?” kérdés, éppen emiatt meg fogja nyitni a hírlevelet.
Használjon Facebook hirdetéseket a like-ok növeléséhez – Ennél a változatnál egyből lelőttük a poént, így már nincs ok hírlevél a megnyitására.
A kérdéseket mindig igyekszik megválaszolni az ember. Kíváncsiak lesznek rá, hogy azt a választ kapják-e a hírlevélben, mint amire számítanak.
Például:
Ön is használja az online marketing 1. számú trükkjét? – Az olvasóban fel fog merülni a kérdés, hogy vajon Ő a legjobb trükköt használja? A válaszért biztosan meg fogja nyitni a hírlevelet.
Különböző tanulmányok azt mutatják, hogy a páratlan számok, valamint a nagyon konkrét számok növelik a megnyitás arányát.
Például:
34,12% plusz bevétel ezzel az egyszerű trükkel
Minden szabály alól vannak kivételek, de általánosságban elmondható, hogy törekedjünk a rövidebb tárgy használatára. Gondoljunk arra, hogy sokan mobilon nézik az e-maileket, amely a hosszú tárgy végét levághatja.
A tárgy elejére nyugodtan elhelyezhetjük a Re: vagy a FWD: címkét, ezzel úgy tüntetve fel a hírlevelet, mintha az egy folyamatban lévő beszélgetés része lenne.
Azért ne túl gyakran éljünk ezzel a módszerrel, mert különben kicsit becsapva érezhetik magukat az olvasók.
Ha valami bizarr tárgyat adunk meg, akkor biztosak lehetünk abban, hogy többen fogják megnyitni, de vigyázzunk arra, hogy az e-mail tartalma releváns legyen a tárggyal.