Népszerű tévhit, hogy a keresőoptimalizálás és a tartalommarketing két egymást kizáró üzleti modell. Pedig nem. Valójában a tartalommarketing még akkor is segíti az oldalunkat a kulcsszavak esetében a megfelelő helyezés elérésében, ha igazából nem állítottunk elő valóban értékes tartalmat. Éppen ezért fontos, hogy a cikkek írása közben is figyeljünk arra, hogy a megfelelő kulcsszavakat használjuk. Nézzük meg, hogyan tehetjük ezt meg.
A tartalommarketing és keresőoptimalizálás legmeghatározóbb része, hogy megtaláljuk a megfelelő kulcsszavakat. Ennek az egyik leghatékonyabb módja, ha használjuk a korábban már említett Google AdWords kulcsszóválasztó eszközt.
Arra kell figyelnünk, hogy megfelelően válogassunk a kulcsszavak között. Fontos, hogy megpróbáljuk végiggondolni, hogy a minket kereső emberek vajon mire fognak rákeresni majd. Itt fontos hangsúlyozni azt, hogy ne feltétlenül a szakmai specifikus kulcsszavakra vagy a szakzsargonra koncentráljunk, mivel kicsi az esély arra, hogy egy laikus ember pont ezekre a szavakra fog rákeresni. Próbáljunk meg a leendő ügyfeleink/vevőink problémáira és igényeire koncentrálni, és ezek alapján válasszunk kulcsszavakat, mivel valószínűleg ők is ezekre fognak rákeresni.
A Google azt akarja, hogy a találatok minél inkább relevánsak legyenek a keresésekre. Nincs értelme azonban annak, ha csak a kereső számára építjük fel az oldalunkat, mivel a látogatókat csak akkor fogjuk tudni vevőkké konvertálni, ha meg tudjuk szólítani őket.
Éppen ezért nagyon fontos, hogy tudjuk, hogy a célközönségünk mit is szeretne, amikor rákeres 1-1 kulcsszóra. A Google ebben már nagyon jó, gyakran érezhetjük, amikor rákeresünk egy többértelmű kulcsszóra, hogy a Google szinte kitalálta, hogy mire gondoltunk.
Amint van egy listád a számodra legfontosabb kulcsszavakkal, akkor itt az ideje, hogy elkezdj azon gondolkodni, hogyan tudnál megfelelő cikkeket írni az adott kulcsszavakra.
A kulcsszavakat fontos részévé kell tennünk a cikkeinknek. Fontos, hogy a cikkekkel lefedjük lehetőleg az összes kulcsszót, még azokat is, amelyek csak lazábban kapcsolódnak a tevékenységi körünkhöz, mivel hosszú távon ezek is számos vásárlót hozhatnak számunkra.
A kulcsszavak segítenek a célcsoportunk meghatározásban is, hiszen a segítségükkel választ kapunk az alábbi kérdésekre a célcsoportunkkal kapcsolatosan: mire keresnek rá? mik a céljaik? mi érdekli őket? mik az igényeik?
Amikor már megvan a legújabb bejegyzésünk, akkor következik az oldalon belüli optimalizáció, amely általában az alábbiakat fedi le: title tag-ek, meta leírás, képek alt attribútumai, stb. Fontos, hogy ezekre figyeljünk, hiszen a keresők is nagy hangsúlyt fektetnek rá, de azért figyeljünk a kialakításuk során arra, hogy ezeket a részeket emberek is fogják olvasni, így elsősorban nekik kell kialakítanunk.
Lehetőleg ne tömjük tele ezeket a részeket kulcsszavakkal, hanem próbáljuk meg a legrelevánsabb mondatokat elhelyezni ide. Ne feledjük, ezúttal a Google és a mi célunk ugyanaz: a lehető legrelevánsabb, értékes találatot adni az emberek számára.
Ahogy a keresők egyre jobbak lesznek, a határ a keresőoptimalizálás és a tartalommarketing között is egyre inkább el fog mosódni. Tartalomkészítőként a te célod, hogy értékes tartalmat kínálj a közönséged számára. Szerencsére a kulcsszavak még sokáig fontos részét fogják ennek képezni.
Ha bármilyen további kérdésed lenne a témával kapcsolatban, nyugodtan tedd fel itt megjegyzésben vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen oszd meg az ismerőseiddel is a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.