Az utóbbi években a koronavírus lett az új szavunk, ami sok kis- és középvállalkozó életét megnehezítette. Mindenkinek alkalmazkodnia kellett a világ történéseihez, és meg kellett találniuk a módot a túlélésre. Szerencsére pozitív oldala is van a dolognak, mivel az online értékesítés most könnyebb, mint valaha. Ha pedig ezt a bejegyzést olvasod, akkor lehet, hogy neked is akad egy jó ötleted.
A saját weboldal létrehozása után a következő lépés a webshop integrálása, amit utána könnyen kezelhetünk. Ha van egy vállalat mögöttünk, akkor még könnyebben át tudunk állni az online eladásokra. A következő lépésekhez tartsuk magunkat:
Online áruház létrehozása
Az online áruház megnyitása nem nevezhető könnyű feladatnak, de egyre több céghez fordulhatunk ez ügyben. Ma már nem kell hatalmas erőfeszítéseket tennünk, és az ügyfeleknek is felajánlhatjuk a lehetőséget arra, hogy egy meghatározott ponton vegyék át a csomagot, vagy szerezhetünk egy jó ajánlatot az egyik helyi csomagküldő szolgálattól.
Amikor kézhez kapjuk az online webáruházat, akkor a mi dolgunk lesz hozzáadni az első terméket. Akkor leszünk sikeresek, ha az emberek maguk dönthetik el, hogy miként szeretnének fizetni, nem mindenki bízik meg a banki átutalásban. Magyarországon az utánvétel a legkeresettebb, úgyhogy érdemes ezt a lehetőséget is felkínálni a vásárlóknak.
Termék bemutatása
Ennél a pontnál lép érvénybe a termékek vagy szolgáltatások bemutatása. Fontos, hogy felejtsük el a stock fotókat, mivel hiába fejezik ki a terméket, az emberek úgy érezhetik, hogy be akarjuk őket csapni. Az internetről letöltött képek egyet jelentenek a hamis termékkel, és biztosan nem akarjuk azt, hogy senki se vásároljon tőlünk.
Az áruházat úgy kell megtölteni áruval, hogy semmi se maradjon észrevétlen. Látszódjon a logó, legyen könnyű a termékek keresése, és készítsünk belevaló termékleírásokat. Ezek a kis szövegek nemcsak a vásárlónak fontosak, hanem a Google láthatatlan keresőmotorjainak, amik utána beteszik a webáruházunkat egy bizonyos rangsorba. Ha nem akarunk a tizedik oldal aljára kerülni, akkor nagyon figyelünk a leírásokra.
Jogi követelmények
A jogi követelmények minden országban eltérnek. Figyelni kell az adatvédelemre, a jogi nyilatkozatra, felhasználási feltételekre, lemondási szabályzatra és még jó pár dologra, úgyhogy mindig konzultáljunk egy ügyvéddel.
Optimalizálás
Az optimalizálás egyet jelent a SEO-val, amit minden vállalatnak el kell sajátítania. Ide tartozik, hogy megfelelő minőségű képeket készítünk, és az, hogy milyen weboldalunk van. A lassan betöltő képeket nem szereti a Google, és a felhasználók sem szokták kivárni. Arra is fordítsunk kiemelt figyelmet, hogy az áruháznak a telefonon is tökéletesen kell látszódnia, mivel a felhasználók 80%-a egy okos készülékről fog ellátogatni hozzánk.
Reklámok
Végül, de nem utolsó sorban jöhet a reklámozás. Erről egy egész cikket lehetne írni, de a legfontosabb, hogy minden létező felületen elérjük a felhasználókat. Hirdethetünk a közösségi média oldalakon és a Google segítségével is.
Ha bármilyen további kérdésed merülne fel a témával kapcsolatban, nyugodtan tegyed fel a Facebookon vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen osszad meg az ismerőseiddel is fent a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.