Ha már egy ideje saját honlap létrehozásán törjük a fejünket, akkor biztosan többször hallottuk a WordPress nevét. Ez az ingyenesen is használható platform lehetővé teszi, hogy akár programozói tudás nélkül is saját oldalunk legyen, egy magunk által választott domainnel.
Tény és való, hogy több tartalomkezelő rendszer működik, de valamiért a WordPress a legfelkapottabb, és több millió működő honlap fut rajta.
A WordPress legnagyobb előnyei:
Rengeteg ingyenes sablon
Amikor létrehozzuk az első oldalunkat, akkor bármikor megváltoztathatjuk az oldal kinézetét, úgy, hogy a tartalom nem fog változni. A sablonokat egyetlen kattintással telepíthetjük, így megváltoznak a színek és a betűtípusok.
Nagyjából 12.000 ingyenes lehetőséget kapunk, és ha fizetnénk érte, akkor még jobb megoldásokat kínál fel a platform. Ha biztosra akarunk menni, akkor olyan sablont választunk, amiről az emberek pozitív visszajelzést adtak, hiszen az ingyenes lehet nagyszerű, a fizetős pedig pocsék.
2021-ben az egyik legfontosabb szempont az, hogy a weboldal reszponzív. Ma már az emberek hanyagolják a számítógépeket, és inkább a telefonról keresik a tartalmakat. Éppen ezért fontos, hogy a kis képernyőkön máshogy jelenjenek meg a bejegyzéseink. Ráadásul a Google keresőmotorjai külön figyelik, hogy melyik honlap reszponzív és melyik nem.
Egyszerű használat
A WordPress másik előnye, hogy nem kell hozzá programozói tudás. A honlap egymáshoz illeszkedő elemekből áll, amit egyetlen kattintással tudunk ki- és bekapcsolni, ami végtelenül egyszerűvé teszi. Minél többet használjuk, annál magabiztosabb lesz a kezelés is, a végén már HTML kódokat is bele tudunk majd illeszteni.
A legegyszerűbb munkafolyamatok a kezelőfelületen is elérhetőek. Egyetlen kattintással tudunk:
Ha valamihez hasonlítani kéne, akkor szövegszerkesztőnek is nevezhetjük.
Amikor saját weboldalról beszélünk, akkor nem mehetünk el a keresőoptimalizálás mellett sem. Szerencsére a WordPress sikeres a SEO kérdésekben is, mivel a beállításokban egyszerűen megadhatjuk az elvárásainkat. Vannak ingyenes bővítmények, amik az egyedi cikkeket és az aloldalakat SEO-zák.
A WordPress buktatói
Ahhoz, hogy teljes képet kapjunk a platformról, meg kell ismerkednünk a buktatóival is. A gondot az szokta okozni, hogy a tulajdonosok nem ismerik a használatát, így a weboldal sérülékeny és támadható lesz. Minél többen használnak valamit, annál több hacker és robot látogatására számíthatunk. Ha el akarjuk kerülni a támadásokat, akkor figyeljünk a biztonságra.
Ha azt akarjuk, hogy gyorsan betöltődjön az oldal, akkor használjunk kis méretű képeket és egyszerű sablonokat. Ne feledjük, hogy a Google külön figyeli a betöltési sebességet.
Ha bármilyen további kérdésed merülne fel a témával kapcsolatban, nyugodtan tegyed fel a Facebookon vagy a Kapcsolat menüpontban megadott elérhetőségek egyikén, illetve ha hasznosnak tartod a cikket, akkor mindenképpen osszad meg az ismerőseiddel is fent a cikk címe alatti Megosztás doboz segítségével.